wtorek, 23 września 2014

Włoski od Natalki dla Fundacji Rak 'n' Roll.

Trochę mnie tu nie było :) ale wracam z ważną akcją :). Przeczytajcie i kto może zachęcam do przyłączenia się :).

Beatko dziękuję i pozdrawiam :). Pamiętam o Tobie-Was :).

Nasza córcia od kilku miesięcy mówiła nam o tym, że chce ściąć włoski. Początkowo nie braliśmy jej próśb poważnie. Dwa tygodnie temu stanęła z poważną minką przed nami i powiedziała że "to już" i że "dłużej nie wytrzyma z długimi włosami" i że "chce je ściąć". Poprosiła, abym jak najszybciej umówiła ją do pani fryzjerki. W międzyczasie siostra opowiedziała  nam o akcji DAJ WŁOS, którą zorganizowała Fundacja Rak 'n' Roll która zbiera włosy z których później robione są peruki dla kobiet po chemioterapii. Pomyśleliśmy dlaczego nie?! :). Połączyliśmy oba "interesy" :). Przeprowadziliśmy rozmowę z Natunią. Spytaliśmy czy nadal jest chętna zmienić fryzurkę na co odparła że już od dawna nas o to prosi :) wówczas opowiedzieliśmy jej o w/w akcji i wytłumaczyliśmy o co chodzi. Zaproponowaliśmy czy nie zechciałaby oddać swoje włoski, a tym samym pomóc innym? Zgodziła się i bardzo ucieszyła, podwójnie :). Z nowej fryzurki, którą wreszcie będzie miła i z faktu, że jej włoski pojadą pomagać. Dziś mija tydzień odkąd ma nową fryzurkę. Miło patrzeć na tą naszą iskierkę, która swoim małym serduszkiem zrozumiałą tak wiele. Spełniło się jej marzenie i wie, że może dzięki niej spełnią się marzenia innych :). Do akcji przyłączyła się również właścicielka salonu fryzjerskiego "Passion" z Trzebnicy przy ulicy Polnej 35 Gosia która nie wzięła od nas pieniędzy :).

Natunia :)


Nasza starsza córcia również wzięła udział w akcji :). Dzielnie wspierała swoją siostrę i dopingowała jej podczas ścinania :). Dziewczynki dołączyły do spakowanych włosków swoje rysunki :).

Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w akcji. Trzeba sobie pomagać! Jeżeli planujesz ściąć włosy oddaj je innym, którzy bardzo ich potrzebują. Ten gest to wiele radości dla osób, które przeżywają bardzo trudny czas w życiu.

Zanim zetniesz pamiętaj:

 Minimalna długość włosów, które można przekazać fundacji to 25 cm.Włosy należy przed ścięciem umyć, bez korzystania z odżywki, nie wolno także pomieszać końca włosów z nasadą.

Włosy należy obcinać według następujących zasad:

1.Umyte i wysuszone włosy, dzielimy na kilka pasm.

2.Każde pasmo pleciemy w warkocz, po czym wiążemy gumką (najlepiej recepturką), dla bezpieczeństwa w kilku miejscach.

3.Warkocze ucinamy około 2 cm powyżej utrzymującej ich gumki (od strony głowy), nie należy ich wyrównać.

4.Ścięte i dokładnie wysuszone warkocze zawijamy np w papier.

5.Oznaczamy nasadę włosa np wkładamy pod gumkę karteczkę z napisem "nasada"

6.Włosy wysyłamy na adres Fundacji.

Fundacja Rak'n'Roll - Wygraj Życie 
ul. Bagatela 10 lokal 17
00-585 Warszawa


Dołącz wypełnione oświadczenie.  Znajdziesz je np TU: http://www.paderek.poznan.pl/pl/archiwum-wiadomosci/226-akcja-daj-wlos


Oficjalne informacje na stronach Fundacji 

http://raknroll.pl/
https://www.facebook.com/FundacjaRaknRoll?fref=ts


Więcej możesz obejrzeć tu :)

http://vod.tvp.pl/audycje/publicystyka/po-przecinku/wideo/16092014/16593397


Zachęcamy i pozdrawiamy!


dd


6 komentarzy:

 1. Świetny pomysł, super akcja ! Brawa dla córeczki :) a jak ona urosła wow! myślałam patrząc na zdjęcie, że to starsza córeczka :)
  Dominiko, fajnie że jesteś !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) Tak, akcja świetna bardzo, można pomóc. Natunia już duża babeczka to prawda, czas płynie baaaardzo szybko. Wasze córcie też trochę podrosły ;). Pozdrawiam :).

   Usuń
 2. Wow!Jesteście wielcy!Natalka wygląda ślicznie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. :) my tylko ścięłyśmy włosy, Natunia znaczy się. Fundacja zapoczątkowała świetną akcję. Kapsyda z Rak'n'Roll to silna babka! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. cudowna akcja i godna pochwały postawa - czasem tak niewiele robi tak wiele - dziweczyny jesteście FANTASTYCZNE!

  OdpowiedzUsuń
 5. Co się działo, jak Cię nie było i czemu znowu Cię nie ma :)

  OdpowiedzUsuń